/themes/plugins/font-awesome5/css/all.min.css
Ana menü
Alanlarım
Ana menü
Hizmetler
Ana menü
Faydalı Bilgiler
Satın al
Satış Yapın
Faydalı bağlantılar
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba, kimliğinizi doğrulayın
  Bir ilan bırak
Alanlarım
Kendinizi tanıtın
Sitede yeni misiniz?
Kaldırma-taşıma donanımları alanındaki yenilikler

Yeni Fenwick forkliftlerinin kullanımında yeni bir yardımcı araç

Via-Mobilis - le 26/02/2015 17:13 - olarak
Kaldırma-taşıma donanımları alanındaki yenilikler Fenwick-Linde

Yaklaşık on yıllık bir araştırma ve geliştirmeden sonra, Fenwick-Linde daha güvenli taşıma işlemleri için yeni bir pilotaj yardım aracını lanse etti. "Fenwick Load Control Active - Aktif Yük Kontrol" olarak adlandırılan yeni sistem, artık tüm Fenwick markalı 5 tonluk 1,6 modeli önden yüklemeli elektrikli şaryolara entegre edilecek. Yükün ağırlığı ve çatalların üzerindeki konumuna bağlı olarak, bu yeni izleme sistemi direğin eğimini dikkate alarak yükün maksimum montaj/kaldırma yüksekliğini anında hesaplıyor. Bu sistem böylece riskli manevraları azaltarak operatörün ve taşınan yüklerin korunmasını hedeflemektedir

Yaklaşık on yıllık bir araştırma ve geliştirmeden sonra, Fenwick-Linde daha güvenli taşıma işlemleri için yeni bir pilotaj yardım aracını lanse etti. "Fenwick Load Control Active - Aktif Yük Kontrol" olarak adlandırılan yeni sistem, artık tüm Fenwick markalı 5 tonluk 1,6 modeli önden yüklemeli elektrikli şaryolara entegre edilecek. Yükün ağırlığı ve çatalların üzerindeki konumuna bağlı olarak, bu yeni izleme sistemi direğin eğimini dikkate alarak yükün maksimum montaj/kaldırma yüksekliğini anında hesaplıyor. Bu sistem böylece riskli manevraları azaltarak operatörün ve taşınan yüklerin korunmasını hedeflemektedir.

Operatörü için üç uyarı seviyesi

Cihaz tarafından sürekli bilgilendirilen operatör, şaryonun maksimum yük kapasitesine ulaştığına veya ulaşmak üzere olduğuna dair anında uyarılır. Operatörü uyarmak için sistem üç uyarı seviyesi öngörmektedir:

- Seviye 1 - Kritik Durum: Sesli bir sinyal eşliğinde kırmızı bir görsel uyarı; maksimum yüke ulaşıldığı konusunda uyarır. Sistem, şaryonun faaliyete devam etmesini önler.

- Seviye 2 - Orta Düzey durum: Operatör, turuncu renkte bir görsel alarmla aşırı yük riski hakkında uyarılır. Şaryonun yüksekliği sistem tarafından engellenmez, ancak kaldırma/yükseltme hızı riskleri azaltmak için düşürülür.

- Seviye 3 - Nötr durum: Operatörün herhangi bir risk durumuyla karşılaşmadığı zamanlarda, taşıdığı yük hakkındaki tüm bilgiler monitörde gösterilir ve izleme sistemi tarafından kaydedilir.

Lojistik için zaman tasarrufu

Farklı yükleme, taşıma ve kaldırma manevraları sırasında bu yeni kontrol paneli, maksimum hız ve frenleme ilerleyişi gibi forklifte ait farklı parametreleri de gösterir.

Operatör ve çevresi için güçlendirilmiş bir emniyet unsuru olmasının dışında, bu sistem yükün ağırlığına bağlı olarak geçilmemesi gereken montaj/kaldırma yüksekliğini de göstererek zaman tasarrufu sağlar.

Sistem ayrıca operatörün işine yarayacak pek çok değişik bilgiyi de göstermektedir; şaryo tarafından taşınan yüklerin geçmişi, elektrik tüketimi, önceden seçili kaldırma yüksekleri veya ekonomik mod gibi.

Yorumlar

E-posta adresiniz İnternet sitesinde görünmeyecek.

Kişisel verileriniz üçüncü taraflarla asla paylaşılmayacaktır.

info@via-mobilis.com adresine e-posta yollayarak veya “Abonelikten ayrıl” bağlantısını kullanarak bülten aboneliğimizden ayrılabilirsiniz.

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır. Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Sürekli haberler

Lütfen bekleyiniz...